Aktualno inmediasres mediji POP COOLTURA showbiz Sports Zabava

Španjolska – rukometni prvaci Europe: Iznenađenje koje to nije kroz Švedsku u finalu

Handball - Men's EHF European Handball Championship - Final - Spain v Sweden - Arena Zagreb, Zagreb, Croatia - January 28, 2018. Spain's team reacts after winning the match. REUTERS/Antonio Bronic

Iako je splasnulo oduševljenje onog trena kad su Hrvati izgubili od Francuza i Europsko rukometno prvenstvo postalo sporednom stvari, u polufinalu i finalu se izdogađalo dosta zanimljivih stvari. Prvo su u polufinalu Španjolci tukli favorizirane Francuze čiji se pad nakon 6 uzastopnih pobjeda dogodio neobjašnjivo, a potom su u finalu nakon uzbudljivog preokreta u drugom poluvremenu pobijedili Švedsku 29:23.

Furije su pokazale iznimnu kombinaciju borbenosti i kvalitete na turniru kad je to bilo najpotrebnije, uz reprezentativni kolektivni duh očitali su lekcije i Hrvatima i Francuzima i Švedima u finalu što znači pobjednički mentalitet i gristi za svaku loptu a pritom ne letjeti bezglavo i srljati bez logike po terenu.

U ranijoj utješnoj utakmici za treće mjesto Francuska je osvojila brončanu medalju pobijedivši Dansku 32:29.