Aktualno Celebrities Festivali film inmediasres mediji POP COOLTURA showbiz Zabava

DOP Oscarovska previđanja: “Tri plakata izvan grada” bi trebalo biti najboljim filmom godine

Pokušat ćemo anticipirati glasače američke filmske Akademije u ovogodišnjim nadglasavanjima na filmove koje su im privukli najviše pažnje.

Redakcija DOP Magazina je zbrojila glasove filmskih suradnika po pitanju njihovih predviđanja što će se i kako odvijati ova dodjela.

Jedno su naše želje, a drugo izvjesnosti za koga mislimo da bi bilo pošteno izglasavanje kako bi se nagradili zaista najbolji.

Najbolji film

Call Me By Your Name
Darkest hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water (Akademija)
Three Billboards outside Ebbing, Missouri (DOP)

Najbolji glavni glumac

Timothée Chalamet – Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis – Phantom Thread (Akademija)
Daniel Kaluuya – Get Out
Gary Oldman – Darkest Hour (DOP)
Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

Najbolja glavna glumica

Sally Hawkins – The Shape of Water
Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (DOP)
Margot Robbie – I, Tonya (Akademija)
Saoirse Ronan – Lady Bird
Meryl Streep – The Post

Najbolji sporedni glumac

Willem Dafoe – The Florida Project (Akademija)
Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins – The Shape of Water
Christopher Plummer – All the Money in the World
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (DOP)

Najbolja sporedna glumica

Mary J. Blige – Mudbound
Allison Janney – I, Tonya (Akademija)
Lesley Manville, Phantom Thread
Laurie Metcalf, Lady Bird (DOP)
Octavia Spencer, The Shape of Water

Najbolji redatelj

Christopher Nolan – Dunkirk (Akademija)
Jordan Peele – Get Out
Greta Gerwig – Lady Bird
Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
Guillermo del Toro – The Shape of Water (DOP)

Najbolji animirani film

The Boss Baby (DOP)
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent (Akademija)

Najbolji kratki animirani film

DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock (DOP)
My Nephew Emmett
The Silent Child (Akademija)
Watu Wote/All of Us

Najbolji adaptirani scenarij

James Ivory – Call Me by Your Name (Akademija)
Scott Neustadter & Michael H. Weber – The Disaster Artist (DOP)
Scott Frank & James Mangold i Michael Green – Logan
Aaron Sorkin – Molly’s Game
Virgil Williams i Dee Rees – Mudbound

Najbolji originalni scenarij

Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani – The Big Sick
Get Out, Jordan Peele – Get Out
Lady Bird, Greta Gerwig – Lady Bird
The Shape of Water, Guillermo del Toro, Vanessa Taylor – The Shape of Water (Akademija)
Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (DOP)

Najbolji strani film

A Fantastic Woman (Čile)
The Insult (Libanon)
Loveless (Rusija) (Akademija)
On Body and Soul (Mađarska)
The Square (Švedska) (DOP)

Tagovi
Redakcija

Redakcija

Komentari

Reklame