Aktualno Celebrities Festivali film inmediasres mediji POP COOLTURA showbiz Zabava

Oscarovska predviđanja i kladionice: Joker, Tarantino, Scorsese i 1917 će predvoditi ovu godinu

Kao i svake godine noć prije dodjele Oscara redakcijski se filmofili i kritičari nalaze ili šalju mailove vlastitih predviđanja kako će ova amerikanizirana ceremonija proglašenja najboljih i “najboljih” filmova noćas završiti. HRT na Prvom programu u noći s nedjelje 9. veljače na ponedjeljak 10. veljače s početkom u 0.30 sati izravno prenosi dodjelu Oscara, najprestižnije američke i svjetske filmske nagrade koja će se ove godine održati po 92. put.

O pobjednicima čitate sutra ujutro.

Best Picture: ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD
1917
Ford v Ferrari
The Irishman
Jojo Rabbit
Joker
Little Women
Marriage Story
Once Upon a Time in Hollywood
Parasite

Best Actress: RENEE ZELWEGER (JUDY)
Cynthia Erivo (Harriet)
Scarlett Johansson (Marriage Story)
Saoirse Ronan (Little Women)
Charlize Theron (Bombshell)
Renée Zellweger (Judy)

Best Actor: JOAQUIN PHOENIX (JOKER)
Antonio Banderas (Pain and Glory)
Leonardo DiCaprio (Once Upon a Time in Hollywood)
Adam Driver (Marriage Story)
Joaquin Phoenix (Joker)
Jonathan Pryce (The Two Popes)

Best Supporting Actress: MARGOT ROBBIE (BOMBSHELL)
Kathy Bates (Richard Jewell)
Laura Dern (Marriage Story)
Scarlett Johansson (Jojo Rabbit)
Florence Pugh (Little Women)
Margot Robbie (Bombshell)

Best Supporting Actor: BRAD PITT (ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD)
Brad Pitt (Once Upon a Time in Hollywood)
Al Pacino (The Irishman)
Joe Pesci (The Irishman)
Tom Hanks (A Beautiful Day in the Neighborhood)
Anthony Hopkins (The Two Popes)

Best Director: QUENTIN TARANTINO
Bong Joon Ho (Parasite)
Sam Mendes (1917)
Todd Phillips (Joker)
Martin Scorsese (The Irishman)
Quentin Tarantino (Once Upon a Time in Hollywood)

Best Adapted Screenplay: IRISHMAN (STEVE ZAILLIAN)
The Irishman (Steven Zaillian)
Jojo Rabbit (Taika Waititi)
Joker (Todd Phillips & Scott Silver)
Little Women (Greta Gerwig)
The Two Popes (Anthony McCarten)

Best Original Screenplay: QUENTIN TARANTINO (ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD)
1917 (Sam Mendes & Krysty Wilson-Cairns)
Knives Out (Rian Johnson)
Marriage Story (Noah Baumbach)
Once Upon a Time in Hollywood (Quentin Tarantino)
Parasite (Bong Joon Ho & Jin Won Han)

Best International Feature: PARASITE

Corpus Christi (Poland)
Honeyland (North Macedonia)
Les Misérables (France)
Pain and Glory (Spain)
Parasite (South Korea)

Best Documentary Feature: AMERICAN FACTORY
American Factory (Netflix)
The Cave (National Geographic)
The Edge of Democracy (Netflix)
For Sama (PBS)
Honeyland (Neon)

Best Animated Feature: MISSING LINK
How to Train Your Dragon: The Hidden World (Dreamworks)
I Lost My Body (Netflix)
Klaus (Netflix)
Missing Link (United Artists Releasing)
Toy Story 4 (Pixar)

Production Design: 1917
1917
The Irishman
Jojo Rabbit
Once Upon a Time in Hollywood
Parasite

Best Film Editing: JOKER
Ford v Ferrari (Andrew Buckland & Michael McCusker)
The Irishman (Thelma Schoonmaker)
Jojo Rabbit (Tom Eagles)
Joker (Jeff Groth)
Parasite (Jinmo Yang)

Best Cinematography: 1917
1917 (Roger Deakins)
The Irishman (Rodrigo Prieto)
Joker (Lawrence Sher)
The Lighthouse (Jarin Blaschke)
Once Upon a Time in Hollywood (Robert Richardson)

Visual Effects: AVENGERS
1917
Avengers: Endgame
The Irishman
The Lion King
Star Wars: The Rise of Skywalker

Costume Design: ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD
Jojo Rabbit
Once Upon a Time in Hollywood
The Irishman
Joker
Little Women

Sound Mixing: 1917
1917
Ad Astra
Ford v Ferrari
Joker
Once Upon a Time in Hollywood

Sound Editing: 1917
1917
Ford v Ferrari
Joker
Once Upon a Time in Hollywood
Star Wars: The Rise of Skywalker

Best Original Song: “(I’m Gonna) Love Me Again” (Rocketman) — Elton John & Bernie Taupin
“I Can’t Let You Throw Yourself Away” (Toy Story 4) — Randy Newman
“(I’m Gonna) Love Me Again” (Rocketman) — Elton John & Bernie Taupin
“I’m Standing With You” (Breakthrough) — Diane Warren
“Into the Unknown” (Frozen 2) — Robert Lopez & Kristen Anderson-Lopez
“Stand Up” (Harriet) — Joshuah Brian Campbell & Cynthia Erivo

Best Original Score: MARRIAGE STORY
Little Women (Alexandre Desplat)
Marriage Story (Randy Newman)
Joker (Hildur Gudnadóttir)
1917 (Thomas Newman)
Star Wars: The Rise of Skywalker (John Williams)

Best Makeup & Hairstyling: JOKER
1917
Bombshell
Joker
Judy
Maleficent: Mistress of Evil

Live-Action Short Film: BROTHERHOOD
Brotherhood
Nefta Football Club
The Neighbors’ Window
Saria
A Sister

Animated Short Film: SISTER
Dcera (Daughter)
Hair Love
Kitbull
Memorable
Sister

Documentary Short Subject: Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl), Carol Dysinger and Elena Andreicheva
In the Absence, Yi Seung-Jun and Gary Byung-Seok Kam
Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl), Carol Dysinger and Elena Andreicheva
Life Overtakes Me, John Haptas and Kristine Samuelson
St. Louis Superman, Smriti Mundhra and Sami Khan
Walk Run Cha-Cha, Laura Nix and Colette Sandstedt

Tagovi
Redakcija

Redakcija

Komentari

Reklame