Aktualno Festivali film inmediasres mediji POP COOLTURA showbiz TOP VIJEST Zabava

“Slučajna raskoš prozirnog vodenog rebusa”: Koliko je Dalibor Barić blizu ili daleko od Oscara

“Martin se pokušao boriti protiv sustava i sad je u bijegu. Sara je konceptualna umjetnica. Zajedno se pridružuju revolucionarnoj komuni na selu. Policija im je na tragu. Inspektor Ambroz zna da su prava pitanja važnija od odgovora. Jer možda ništa od ovoga nije istina…” riječi su kojima se najavljuje novi crtani film hrvatskog animatora Dalibora Barića, Šibenčanina kojeg su prije nekoliko dana hrvatski mediji proglasili novim Dušanom Vukotićem.

Sve zbog informacije kako je njegov film ušao među najužim kandidatima za dodjelu ovogodišnjeg Oscara za najbolji dugometražni animirani film. “Slučajna raskoš prozirnog vodenog rebusa” nadrealistični je film eksperimentalnog karaktera koji izgleda fantastično, lynchovski, noirovski.

Ono što nije točna informacija je to da film zasad još nije nominiran među finalistima jer nominacije nisu još nisu ni objavljene nego je ušao u širi izbor potencijalnih kandidata, prema pisanju američkog magazina Wrap jer kažu da će širi krug za Oscar kandidate ostati tek na 13 filmova, ali se proširilo na 27 filmova.

Prema finalnim i službenim informacijama, ovo su datumi kada ćemo znati je li Barićev film ušao među finaliste kandidata za Oscara. Puno sreće i kvalitetnog lobiranja našem kandidatu želimo.

Preliminary voting begins Monday, February 1, 2021
Preliminary voting ends Friday, February 5, 2021
Oscar Shortlists Announcement Tuesday, February 9, 2021
Nominations voting begins Friday, March 5, 2021
Nominations voting ends Wednesday, March 10, 2021
Oscar Nominations Announcement Monday, March 15, 2021
Oscar Nominees Luncheon Thursday April 15, 2021
Finals voting begins Thursday April 15, 2021
Museum Gala Saturday, April 17, 2021
Finals voting ends Tuesday, April 20, 2021
Oscars Oscar Sunday, April 25, 2021
Museum Public Opening Friday, April 30, 2021

Redakcija

Redakcija

Komentari

Reklame