Aktualno Celebrities inmediasres POP COOLTURA showbiz Sports

Bayernu europski Superkup nakon produžetaka: Sevilla je pala s 2:1

U finalnoj utakmici 45. europskog Superkupa u kojem se sastaju pobjednici Lige Prvaka (Bayern) i Europske lige (Sevilla), njemački Bayern je nakon produžetaka bio bolji od španjolskog predstavnika pobjedivši s 2:1.

Riječ je o ekskluzivnom UEFA-inom izdanju nogometne utakmice na kojem nastupaju prvaci dva glavna europska klupska natjecanja, UEFA Lige prvaka i UEFA Europske lige.

Sevilla je iz penala povela golom Lucasa Ocamposa u 13. minuti utakmice. Bitnu je ulogu odigrao nedavni “oproštajac” od hrvatske nogometne repke Ivan Rakitić i to u svom prvom nastupu za Sevillu otkako se vratio iz Barcelone. Izjednačenje za Bayern stiže u 34. minuti utakmice preko Leona Goretzkoga u 34. minuti. To je bio i regularni rezultat do kraja 90. minuta utakmice. Gol za pobjedu Bayerna i osvajanja kontinentalnog Superkupa donosi tzv. “zlatna” zamjena Javi Martinez pri kraju prvog produžetka.