Aktualno Celebrities Festivali film inmediasres mediji POP COOLTURA showbiz Zabava

A Oscare su dobili: Nomadland, Hopkins, bla bla bla

U Hollywoodu je sinoć održana 93. dodjela nagrade Oscar u Dolby Theatreu u Los Angelesu na kanalu ABC.

Najbolji film (Best Picture)

The Father
Judas and the Black Messiah
Mank
Minari
Nomadland
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

Najbolja glavna glumica (Best Actress in a Leading Role)

Viola Davis, Ma Rainey’s Black Bottom
Andra Day, The United States vs. Billie Holiday
Vanessa Kirby, Pieces of a Woman
Frances McDormand, Nomadland
Carey Mulligan, Promising Young Woman

Najbolji glavni glumac (Best Actor in a Leading Role)

Riz Ahmed, Sound of Metal
Chadwick Boseman, Ma Rainey’s Black Bottom
Anthony Hopkins, The Father
Gary Oldman, Mank
Steven Yeun, Minari

Najbolja sporedna glumica (Best Actress in a Supporting Role)

Maria Bakalova, Borat Subsequent Moviefilm
Glenn Close, Hillbilly Elegy
Olivia Colman, The Father
Amanda Seyfried, Mank
Yuh-Jung Youn, Minari

Najbolji sporedni glumac (Best Actor in a Supporting Role)

Sacha Baron Cohen, The Trial of the Chicago 7
Daniel Kaluuya, Judas and the Black Messiah
Leslie Odom Jr., One Night in Miami…
Paul Raci, Sound of Metal
LaKeith Stanfield, Judas and the Black Messiah

Najbolji redatelj (Best Directing)

Another Round, Thomas Vinterberg
Mank, David Fincher
Minari, Lee Isaac Chung
Nomadland, Chloé Zhao
Promising Young Woman, Emerald Fennell

Najbolji dokumenarni film (Best Documentary Feature)

Collective
Crip Camp
The Mole Agent
My Octopus Teacher
Time

Najbolji kratkometražni dokumentarni film (Best Documentary Short Subject)

Colette
A Concerto Is a Conversation
Do Not Split
Hunger Ward
A Love Song for Latasha

Najbolji strani film (Best International Feature Film)

Another Round
Better Days
Collective
The Man Who Sold His Skin
Quo Vadis, Aida?

Najbolji prilagođeni scenarij (Best Adapted Screenplay)

Borat Subsequent Moviefilm, Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Nina Pedrad, Peter Baynham, Erica Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman and Lee Kern
The Father, Christopher Hampton and Florian Zeller
Nomadland, Chloé Zhao
One Night in Miami…, Kemp Powers
The White Tiger, Ramin Bahrani

Najbolji originalni scenarij (Best Original Screenplay)

Judas and the Black Messiah, Will Berson, Shaka King, Kenny Lucas and Keith Lucas
Minari, Lee Isaac Chung
Promising Young Woman, Emerald Fennell
Sound of Metal, Darius Marder, Abraham Marder and Derek Cianfranfe
The Trial of the Chicago 7, Aaron Sorkin

Najbolji kostim (Best Costume Design)

Emma, Alexandra Byrne
Ma Rainey’s Black Bottom, Ann Roth
Mank, Trish Summerville
Mulan, Bina Daigeler
Pinocchio, Massima Cantini Parrini

Najbolja šminka i frizura (Best Makeup and Hairstyling)

Emma, Marese Langan, Laura Allen and Claudia Stolze
Hillbilly Elegy, Eryn Krueger Mekash, Matthew Mungle and Patricia Dehaney
Ma Rainey’s Black Bottom, Sergio Lopez-Rivera, Mia Neal and Jamika Wilson
Mank, Gigi Williams, Kimberley Spiteri and Colleen LaBaff
Pinocchio, Mark Coulier, Dalia Colli and Francesco Pegoretti

Najbolja originalna glazba (Best Original Score)

Da 5 Bloods, Terence Blanchard
Mank, Trent Reznor and Atticus Ross
Minari, Emile Mosseri
News of the World, James Newton Howard
Soul, Trent Reznor, Atticus Ross and Jon Batiste

Najbolji animirani film (Best Animated Feature Film)

Onward
Over the Moon
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
Soul
Wolfwalkers

Najbolji kratkometražni animirani film (Best Animated Short Film)

Burrow
Genius Loci
If Anything Happens I Love You
Opera
Yes-People

Najbolji kraktometražni igrani film (Best Live Action Short Film)

Feeling Through
The Letter Room
The Present
Two Distant Strangers
White Eye

Najbolje miksanje zvuka (Best Sound)

Greyhound, Warren Shaw, Michael Minkler, Beau Borders and David Wyman
Mank, Ren Klyce, Jeremy Molod, David Parker, Nathan Nance and Drew Kunin
News of the World, Oliver Tarney, Mike Prestwood Smith, William Miller and John Pritchett
Soul, Ren Klyce, Coya Elliott and David Parker
Sound of Metal, Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortés and Phillip Bladh

Najbolja scenografija (Best Production Design)

The Father, Peter Francis and Cathy Featherstone
Ma Rainey’s Black Bottom, Mark Ricker, Karen O’Hara and Diana Stoughton
Mank, Donald Graham Burt and Jan Pascale
New of the World, David Crank and Elizabeth Keenan
Tenet, Nathan Crowley and Kathy Lucas

Najbolja montaža (Best Film Editing)

The Father, Yorgos Lamprinos
Nomadland, Chloé Zhao
Promising Young Woman, Frédéric Thoraval
Sound of Metal, Mikkel E. G. Nielsen
The Trial of the Chicago 7, Alan Baumgarten

Najbolja fotografija (Best Cinematography)

Judas and the Black Messiah, Sean Bobbitt
Mank, Erik Messerschmidt
News of the World, Dariusz Wolski
Nomadland, Joshua James Richards
The Trial of the Chicago 7, Phedon Papamichael

Najbolji vizualni efekti (Best Visual Effects)

Love and Monsters, Matt Sloan, Genevieve Camilleri, Matt Everitt and Brian Cox
The Midnight Sky, Matthew Kasmir, Christopher Lawrence, Max Solomon and David Watkins
Mulan, Sean Faden, Anders Langlands, Seth Maury and Steve Ingram
The One and Only Ivan, Nick Davis, Greg Fisher, Ben Jones and Santiago Colomo Martinez
Tenet, Andrew Jackson, David Lee, Andrew Lockley and Scott Fisher

Najbolja originalna pjesma (Best Original Song)

“Fight for You,” from Judas and the Black Messiah; Music by H.E.R. and Dernst Emile II; Lyric by H.E.R. and Tiara Thomas
“Hear My Voice,” from The Trial of the Chicago 7; Music by Daniel Pemberton; Lyric by Daniel Pemberton and Celeste Waite
“Husavik,” from Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga; Music and Lyric by Savan Kotecha, Fat Max Gsus and Rickard Göransson
“Io sì (Seen),” from The Life Ahead (La Vita Davanti a Se); Music by Diane Warren; Lyric by Diane Warren and Laura Pausini
“Speak Now,” from One Night in Miami…; Music and Lyric by Leslie Odom, Jr. and Sam Ashworth

Tagovi
Redakcija

Redakcija

Komentari

Reklame