Aktualno Celebrities inmediasres mediji POP COOLTURA showbiz Zabava

Bye bye Euro za nas: Španjolska: Hrvatska 5:3 nakon produžetaka u nogometnoj drami godine

Prema očekivanjima, hrvatska nogometna reprezentacija ispala je u osmini finala Europskog nogometnog prvenstva od bolje, razigranije i tehnički jače Furije, rezultatom 5:3 nakon produžetaka. Bila je to šok utakmica u kojoj su Španjolci igrali a Hrvati ludom srećom hvatali priključak.

Hrvatska je povela u 20. minuti nakon poklona Dalićevog prijatelja Boga i autogola Pedrija kada su Španjolci stali iznenađeni kako je moguće tako si uvaliti. Izjednačio je Sarabija u 38. minuti iz izvrsne izrađene akcije. Na poluvrijeme se otišlo 1:1, naši nisu ostavili dojam pariranja Španjolcima koji su stvarali prilike. U drugom poluvremenu nastavilo se kao i tokom prvog, Španjolska je dominirala i nadmoć u držanju lopte – oko 68% kulminirala je s dva izvrsna pogotka – u 57. minuti preko Azpilicuete i 77. minuti poveli 3:1 golom Ferrana Torresa.

Tračak nade svjetskim doprvacima vratio je Mislav Oršić u 85. minuti, a ludilo na Parken stadionu izazvao je Mario Pašalić izjednačivši u drugoj minuti sudačke nadoknade na 3:3.

U produžecima, naši opet nisu realizirali psihološku prednost i dozvolili su Španjolcima da ih nadigraju, a ovi su ponovo poveli u 100. minuti golom Alvara Morate, a samo tri minute kasnije Mikel Oyarzabal je zabio za 5:3. U drugom produžetku više nisu imali snage trčati i tim rezultatom su završili Euro snovi svjetskih viceprvaka koji su samo na trenutke izgledali kao momčad u koju se treba i zaslužuje imati povjerenja. Sve ostalo od borbenosti do taktike uz iznimke Modrića, Perišića, povremeno Guardiola i još pokojeg igrača, bilo je u najbolju ruku – prosječno.